Fajny teren na wyjścia z psem Buldog Francuski w Łaziskach Górnych

Masz w planach poćwiczyć psa Buldog Francuski w Łaziskach Górnych, na pewno odwiedź Park Miejski. Bezpłatne i otwarte publicznie miejsce umożliwiające czytanie książki, spacery lub odpoczynek na świeżym powietrzu. Socjalizacja psa to niemal temat rzeka i opłaca się przeprowadzać ją też w parku gdzie napotkamy innych opiekunów z psami czy bawiącą się młodzież. Wyborną porą roku, podczas której warto odwiedzić park jest jesień, to wtedy jego drzewa są żywym pokazem złotych, czerwonych i pomarańczowych liści. Każdemu psu ten zakątek na pewno trafi w gusta zważywszy na fakt, że łatwo tu spotkać wiernych czworonogich kumpli i pomyrdać do nich ogonem.

Będąc w parku z psem nie zapominajmy o tych regułach:

  1. Pamiętaj aby posprzątać po psie.
  2. Nie przyzwalaj swojemu psu skakać i biegać po innych ludziach lub psach bez pozwolenia.
  3. Nie przywiązuj psa do takich elementów jak płoty, ławki czy słupy oświetleniowe.
  4. Upewnij się, że konieczne szczepienia Twojego psa mają aktualną datę.
  5. Nie przyprowadzaj szczeniaka do parku przed zakończeniem wszystkich koniecznych szczepień.
  6. Jeżeli nie ma odpowiedniej powierzchni dla psa czworonożny towarzysz powinien być zapięty na smyczy.
  7. Nie pozostawiaj swojego psa bez nadzoru.
  8. Agresywne lub aspołeczne psy separuj od innych psów i miej zawsze na smyczy.
  9. Uchroń się przed kradzieżą Twojego psa, zakup identyfikator dla psa.
  10. Nie spuszczaj wzroku ze swojego psa, tylko ty odpowiadasz za działania Twojego pieska.

Park miejski w Łaziskach Górnych

Miejski park według definicji to uporządkowany publicznie dostępny, obszar miejskiej zieleni spełniający funkcje wypoczynkowe i rekreacyjne, a często także treningowe lub inne. Prócz tego ogranicza przestępczość oraz zwiększa zaangażowanie mieszkańców. Jest tu sporo fajnych zakątków z ławkami, można przycupnąć, zatrzymać się na moment i wyciszyć się w kojącej miejskiej zieleni. Idealne miejsce dla spragnionych odpoczynku mieszkańców, chętnych gromadzić się na zielonej przestrzeni, by porzucać psu patyk i przyswajać trochę witaminy D. Fajnie jest znaleźć parę chwil i przemierzając z psem Buldog Francuski województwo Śląskie pospacerować w tym miejscu.

Adres parku: Radosna, Osiedle Generała Ziętka, Łaziska Górne, powiat mikołowski, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, województwo śląskie, 43-170, Polska

Dodaj komentarz